Duyuru

2021 Vacip Kurbanlarınız Hakkında

İnternet sitemiz üzerinden kurban müracaatları bayramın ikinci günü, Çarşamba günü saat 14:00 a kadar devam edecektir.

Kurban kesim bildirimi bayramın ikinci günü e-posta yoluyla gönderilecektir

BRINGING HOPE WITH QURBANI

2021 WĀJIB QURBANI ORGANIZATION

Qurbani is a sacrifice. Each Qurbani offered brings harmony between the souls while weaving the unity between the hearts. Hoping to lend a helping hand to benevolent people with good hearts, we set out to fight hunger and malnutrition, which affect more than 800 million people in the world. As a foundation that works for the benefit of society, with the slogan “BRINGING HOPE WITH QURBANI” we heal the wounds of the oppressed all over the world and especially in Africa and Asia.

We passionately bridge the gap between our volunteers and donors who have adopted the motto “Surely the joy of your Muslim brother will bring forgiveness” and the people in need who live in disadvantaged areas. We bring the Wājib, Nāfilah, Nazir, Aqīqah and Shurk Qurbanis which we have bestowed on your behalf to those in need and make the faces of the needy smile.

Vacip Kurban Bağışlarınız Hakkında

Sıkça Sorulan Sorular

 photo

"Bir Ümide Kurban Olmak" sloganı ile dünyanın dört bir yanında mazlumların yaralarını sarıyoruz.

2021 Vacip Kurban bağışlarınız hakkında en çok sorulan soruların cevaplarını aşağıda bulunan soruların üzerine tıklayarak öğrenebilirsiniz. Cevabını bulamadığınız sorularınız için bizlerle [email protected] üzerinden iletişime geçebilirsiniz.

Kimler Vacip Kurban Kesmelidir ?

Kendisine fitre vacib olacak derecede zengin olan hür ve mukim (yolcu olmayan) erkek ve kadın müslümana kurban kesmek vacibtir.

Vacip Kurban fiyatı ne kadar ?

Vacip kurban fiyatlarımızın bağış bedeli 120 Euro şeklindedir.

Kesmiş olduğunuz kurbanlarımızın fotoğraflarını veya videolarını gönderebiliyor musunuz ?

Yıl boyunca devam eden nafile kurban bağış türlerinde, bağışınıza ait videolarınızı sizlere teslim ediyoruz fakat Vacip kurban döneminde yaşanan yoğunluktan dolayı malesef video gönderemiyoruz.

Kişi kurbanını dilediği yerde kestirebiliyor mu ?

Nafile bağış türü olan kurban türlerinde, bağışçı kestirmek istediği ülkeyi seçebilir fakat vacip kurban bağışlarında yaşanan yoğunluk sebebiyle Hulpmedet Intercontinental derneğimizin belirlemiş olduğu ülke veya ülkelerde kurbanlarınızın kesimleri yapılır.

Vacip kurban bağışı en son hangi güne kadar yapılabiliyor ?

Vacip kurban bağışlarınızı kurban bayramı arife vaktine kadar bizlere ulaştırabilirsiniz. *19 Temmuz Gününe kadar

Ölmüş kimseler için kurban kesilir mi ?

Ölmüş kimseler için sadece nafile niyetiyle kurban kesilebilir. 

Nafile kurban bağış türlerimizden bağışınızı gerçekleştirebilirsiniz.

Dünyanın herhangi bir ülkesinden vacip kurban bağışı yapmak mümkün mü ?

Evet mümkün. Bağış bedelini ilgili sayfamızdan, istediğiniz ödeme sistemi ile bizlere ulaştırabilirsiniz.

Yardım kuruluşlarına vekâlet verilebilir mi ?

İhtiyaç sahibi bölgeler için kurban kesen çeşitli vakıf ve dernek gibi kuruluşlara vekâlet verilebilir. Aranan tek şart, kurumun kurbanı her yönüyle amacına ve usulüne uygun bir şekilde kesip etlerini, derilerini ve kullanılabilir diğer kısımlarını doğru yerlere ulaştıran güvenilir bir kurum olmasıdır.

Kurban kesimleri kaç gün sürüyor ?

Kurban kesimi bayramın ilk günü bayram namazından sonra başlamakta ve bayramın üçüncü günü akşam vaktine kadar tamamlanmaktadır.

2020 Vacip Kurban Organizasyonumuz

   Peygamber Efendimiz(s.a.v.) buyurdular: "Allah (c.c.) katında günlerin en muazzamı Kurban Bayramı günüdür." Biz de 2020'nin en muazzam gününde açlıkla mücadele eden çocuk, yetim, kadın, yaşlı ve yoksul insanların çehrelerinde tebessüme sebep olabilme gayesiyle düştük yollara. Maksadımız siz bağışçılarımızın bizlere vekâlet yoluyla vermiş olduğu emanet kurbanları, sahiplerine ulaştırmaktı.

   Gittiğimiz beldelerde, adım attığımız topraklar kadar sıcak bir şekilde karşılandık. İslamî usullere riayet ederek, adınıza kesilen vacip kurbanlarınız, sizler için Allah'a yaklaşmaya bir vesile olurken, ihtiyaç sahipleri için de bir ziyafet haline geldi.

   Kurban kesmek Allahü Teâlâ’nın verdiği nimetlere bir şükürdür. Şükrünüzün bir alameti olan kurbanlarınızla, gözü yollarda bekleyen yetimlere ve yoksullara umut ışığı oldunuz. Herkese nasip olmayacak bir güzelliği yerine getirirken, bizleri de  yardım eli olmaya sebep kıldığınız için siz bağışçılarımıza sonsuz teşekkürlerimizi sunuyoruz
Nafile Kurban Bağışı
Nafile Kurban Bağışı
100,00
Bağışcı Bilgileri

Hayır sahiplerine kurban videolarını gönderiyoruz !

Lütfen aşağıda yer alan boşlukları onaylayın Required
Terms

Bağış Toplamı: €100,00