Aşure Kumanya Yardımı

25,00
Bağışcı Bilgileri

Aşure bağışlarını sadece Muharrem ayının ilk 10 günü içerisinde almaktayız.
Mollie
Terms

Bağış Toplamı: €25,00

Aşure Günü

Kumanya Yardımı

Kumanya Yardımı x2
Asure-Kumanya-Yardimi
Aşure Günü

Kumanya Yardımı

Âşûrâ günü yani Muharrem ayının onuncu gününde infakta bulunanlara, itaat ve ibadet edenlere Allâhü Teâlâ büyük sevaplar ihsan eder. Peygamberimiz (s.a.v.) “Her kim Âşûrâ günü çoluk-çocuğuna cömert davranırsa, Allâhü Teâlâ, senenin tamamında ona rızık genişliği verir.” buyurmuştur.

Tâbiîn’in büyüklerinden Süfyân-ı Sevrî (r.a.) (v. 161) “Biz bunu elli sene tatbik ettik, rızık genişliğinden başka bir şey görmedik.” demiştir.

Peygamberimiz (s.a.v.), Medîne-i Münevvere’ye hicret buyurduğunda Yahûdîlerin Âşûrâ günü oruç tuttuklarını gördü ve “Bu ne orucudur?” diye sordu.

“Bugün büyük bir gündür. Bugün Allâh’ın (Azze ve Celle), İsrâiloğullarını Firavun’dan kurtardığı gündür. Mûsâ (a.s.), (Allâh’ın bu lütfuna şükür için) oruç tutmuştur (biz de tutarız).” dediler.

Peygamberimiz (s.a.v.): “Biz Mûsâ (aleyhisselâm’ın sünnetini ihyâ)ya sizden daha lâyıkız.” buyurdu ve o gün oruç tuttu, Ashâbına da tutmalarını emreyledi. Böylece Âşûrâ orucu vacip oldu. Ancak Ramazan orucu farz kılındıktan sonra Âşûrâ günü oruç tutmak vacip olmaktan çıkmıştır. 

Hadis-i Şerif photo
Hadis-i Şerif

"Müslüman bir kardeşinin ihtiyacını gideren kimsenin Allah da ihtiyacını giderir.
-Hz.Muhammed (S.A.V)

Geçen sene dağıtılan paketlerden,
Tebessüme vesile olan kareler

Ramazan'da Kumanya

Geçtiğimiz Ramazan-ı Şerif'te yapmış olduğunuz Kumanya Bağışlarınızı sizlerin adına Afrika ve Asya kıtasına ulaştırdık. Yardıma muhtaç onbinlerce ailenin gülümsemesine vesile olduk.

Nafile Kurban Bağışı
100,00
Bağışcı Bilgileri

Hayır sahiplerine kurban videolarını gönderiyoruz !

Lütfen aşağıda yer alan boşlukları onaylayın Required
Mollie
Terms

Bağış Toplamı: €100,00