Hafız Sponsorluğu

250,00
Bağışcı Bilgileri

Sponsorluk belgesinin gönderileceği kişinin bilgilerini girmeniz rica olunur.
Terms

Bağış Toplamı: €250,00

Bir Hafıza Hâmî Olmak

Nasıl Eğitim'e Destek Olabilirim ?

yetım porjesı
 photo

"Bir Ümide Gelecek Olmak" sloganı ile çıktığımız bu yolda; mahrumiyet coğrafyalarında, ektiğimiz eğitim tohumları, büyüsün, filizlensin de güzel yarınlara hep beraber uyanabilelim diye gayret ediyoruz.

   Kur’ân-ı Kerîm bir okyanus, bir hazine. O nuruyla aydınlık saçan bir ziyadır. Kur’an, bir ucu Allah’ın diğer ucu bizim elimizde olan bir iptir. O ipe sımsıkı sarılanlar sapkınlığa düşmez, kurtuluşa ererler. Bu ipe sıkı tutunanların en güzel örneğiyse hafızlardır.
Kur’an-ı Kerîm’i ezberleme, hıfz etme seferberliği, Mekke-i Mükerreme’de Daru’l-Erkâm ile, Medine-i Münevvere’de ise Mescid-i Nebevi’nin yanında bulunan Ashab-ı Suffe ile başladı. Resûl-i Ekrem Efendimiz zamanında başlayan bu seferberlik, Selçuklulardan Osmanlılara, Osmanlılardan da günümüze kadar süre gelmiştir.

   Tarihin her safhasında Müslümanların ayak bastığı, mescit yaptığı her beldede hafız yetiştiren müesseseler hep var olmuştur. Günümüzde de İslamiyet’in ilk dönemlerinde başlayan hafız olma seferberliği, Allah kelamının okunduğu sayısız mescitte, aynı usulle ve heyecanla devam etmektedir.
Hafız olmaya talip olmuş nice gençler, günlerini Kur’ân-ı Azim’i okumakla, onu öğrenip ezberlemekle geçiriyor, yani Mushaf ile yaşıyorlar. Onlar Kur’an-ı Kerîm’in ferahlatan sedasını gönüllerinde hissediyorlar.
 
   Peygamber Efendimiz, günlerce, aylarca, belki de yıllarca çalışarak Hafız’ul Kur’an olan çocuklardan ‘Ümmetimin en şereflileri’ diye bahsediyorlar. O genç dimağlar da ihtiyaçlarını gideren gönüllüler için hayır dua ediyorlar.
Ben de Haberdar Olmak İstiyorum

E-Bültenimize Abone Olabilirsiniz

Dilerseniz çalışma, duyuru ve çağrılarımızı özel içerikler eşliğinde E-bültenimize abone olarak takip edebilirsiniz.

[contact-form-7 id="9311" title="Abone Ol"]
Nafile Kurban Bağışı
Nafile Kurban Bağışı
100,00
Bağışcı Bilgileri

× Bu bağış sayfasından sadece Nafile Kurban bağışları alınmaktadır. Vacip Kurban bağışı için tıklayınız

Hayır sahiplerine kurban videolarını gönderiyoruz !

Lütfen aşağıda yer alan boşlukları onaylayın Required
Terms

Bağış Toplamı: €100,00