Pakistan Mescid Projesi

€22.007 of €25.000 raised
Bağışcı Bilgileri

Terms

Bağış Toplamı: €5,00

Tuğlam Olsun

Nasıl Kalıcı Bir Eser Bırakabilirim ?

HMI Tugla Design x2

Dünya’da açlık, susuzluk, eğitimsizlik ve birçok imkansızlıkla mücadele eden milyonlarca insan var. Farklı coğrafyalara dağılmış olan bu insanların maddi ihtiyaçları olduğu gibi manevi ihtiyaçları da bir hayli fazla. Açlık sınırının altında hayatlarını sürdürmeye çalışan ihtiyaç sahipleri, temiz suya ulaşmak için gösterdikleri çabanın daha fazlasını, dualarda, namazlarda, mescitlerde buluşmak için gösteriyorlar. Biz de Hulp Medet olarak Müslüman kardeşlerimizin huzur içinde ibadetlerini yerine getirebilmelerine vesile olmak, bir kez olsun ettikleri dualarda yer alabilmek için gayret ediyoruz.

 photo

Peygamber Efendimiz(s.a.v.) buyurdular: "Kim, (Allah rızâsı için) bir mescit yaparsa, Allah da ona (cennette) onun benzerini (onun gibi bir köşk) yapar."

Neden Kalıcı Bir Eser Bırakmalıyım ?

Cami Cumaa

Peygamber Efendimiz(s.a.v.) buyurdular: “Kim, (Allah rızâsı için) bir mescit yaparsa, Allah da ona (cennette) onun benzerini (onun gibi bir köşk) yapar.” Bangladeş mescidimiz de, hadis-i şerifte işaret edilen mescitlerden biri olsun istiyoruz. Gönüllülerimiz ve bağışçılarımızın destekleriyle mescidimizi tamamlamayı, bu vesile ile mağdur coğrafyaları, dünyadaki cennet bahçelerine dönüştürmeyi umut ediyoruz.

Neden Bangladeş'te Mescid İnşa Ediyoruz ?

Bangladeş Mescit projemiz, Hulp Medet bünyesinde yürütülen yardım faaliyetlerinin bir meyvesi adeta. Huzur dolu bir dünya inşa etmek gayesiyle projelendirdiğimiz Bangladeş Mescidimiz, minaresinden şadırvanına, ses sistemine kadar birçok detaylarıyla düşünülmüş. Sadece ilk tuğlasının koyulmasını bekliyor.

Bangladeş halkı bir yandan susuzlukla diğer yandan yoksullukla, her gün ayrı bir mücadeleye tutuşuyor. Maddiyatın yokluğunda yorulan halk, kendini maneviyatın kollarına bırakmak, seccadede rahatlamak istiyor. İnsanların bir araya gelip namaz kılacağı, ibadet edeceği ve kardeşlik bağlarını kuvvetlendireceği, bu mescidin inşasına bir tuğla da siz koyabilirsiniz. Böylece onların kalplerinde kalıcı eserler bırakabilirsiniz.

 photo

Bugün bağışladığınız her bir tuğla, yarın günahsız ağızlardan dökülen binlerce duaya dönüşecek. Bangladeş mescidimiz asırlar boyu, güzel yürekli insanlara manevi bir sığınak olacak. İşte o zaman dünyaya güzel bir eser bırakmış olacaksınız...

Ben de Haberdar Olmak İstiyorum

E-Bültenimize Abone Olabilirsiniz

Dilerseniz çalışma, duyuru ve çağrılarımızı özel içerikler eşliğinde E-bültenimize abone olarak takip edebilirsiniz.

[contact-form-7 id="9311" title="Abone Ol"]
Nafile Kurban Bağışı
Nafile Kurban Bağışı
100,00
Bağışcı Bilgileri

× Bu bağış sayfasından sadece Nafile Kurban bağışları alınmaktadır. Vacip Kurban bağışı için tıklayınız

Hayır sahiplerine kurban videolarını gönderiyoruz !

Lütfen aşağıda yer alan boşlukları onaylayın Required
Terms

Bağış Toplamı: €100,00