Kandil Sadakası

Bağışcı Bilgileri

Terms

Bağış Toplamı: €100,00

Nasıl Sadaka Verebilim ?

Sadaka Vermenin Önemi

   Sadaka, yardımlaşmanın, paylaşmanın, birbirine destek olmanın başka adıdır. İslamiyet’te önemli bir yeri olan sadaka, tarih boyunca toplumda takdir edilesi yardımlaşmalara öncülük etmiştir. Şüphesiz bunlardan biri de Osmanlı döneminde görülen sadaka taşlarıdır.

   Sadaka taşları vesilesiyle zengin sadakasını verirken muhtaç kimseyi incitmeden, yoksul ise ihtiyacı olanı alırken fazlasına tamah etmeden maksat hasıl olurdu. Ne sadakayı veren, ne de sadakayı alan birbirini tanırdı. Böyle olunca sağ elin verdiğini sol el görmeden sadaka ihtiyaç sahiplerine ulaşırdı.

 

"Az sadaka çok belayı def eder ve ömrü uzatır"

-Hz.Muhammed (S.A.V)

sadaka bagisi

Bugün de toplum yararına çalışan bir dernek olarak biz, sadaka taşları misalince hayırseverler ile muhtaç kimseler arasında gönül köprüleri kuruyoruz.

   Peygamber Efendimiz (s.a.v) “Sadaka olarak verilen bir parça ekmek, Allah katında Uhud dağı kadar büyür(Taberani) buyuruyor. Bir başka Hadis-i şeriflerinde Peygamber Efendimiz (s.a.v) “Az sadaka çok belayı def eder ve ömrü uzatır” [Heysemi, Mecmaü’z-Zevaid, III/63] buyuruyorlar.
Hadis-i şeriflerde sadakanın faziletlerinden bahsediliyor. Ve sadaka vermenin güzelliklerinden bahseden daha birçok hadis-i şerif var. Peygamber Efendimiz’in yukarıdaki mübarek sözlerinde dikkatleri celp eden bir husus da sadakanın azının bile ne büyük mükafatlara vesile olduğudur.
   Sadaka, paylaşmak, beraber gülümsemektir. Sadaka maddi ve manevi sıkıntılara karşı bir kalkandır Az bir sadaka kimi zaman bir çocuğun çehresinde tebessüm, kimi zaman bir babanın elinde evine götürdüğü ekmek, kimi zaman bir annenin susuzluğunu gideren bir bardak suya dönüşür.
Siz gönüllü ve bağışçılarımızın vermiş olduğu sadakalar, ocaktaki çorbaya atılan tuz misali, derneğimizin bünyesinde gerçekleştirilen her faaliyette pay sahibidir. Yani toplum yararına gerçekleştirdiğimiz her projemizde sizlerin de bir tuzu, katkısı var. Bizler de ocakta kaynayan çorbanın manevi sıcaklığıyla buna vesile olmanın mutluluğunu kalplerimizde hissediyoruz.
Ben de Haberdar Olmak İstiyorum

E-Bültenimize Abone Olabilirsiniz

Dilerseniz çalışma, duyuru ve çağrılarımızı özel içerikler eşliğinde E-bültenimize abone olarak takip edebilirsiniz.

[contact-form-7 id="9311" title="Abone Ol"]
Nafile Kurban Bağışı
Nafile Kurban Bağışı
100,00
Bağışcı Bilgileri

× Bu bağış sayfasından sadece Nafile Kurban bağışları alınmaktadır. Vacip Kurban bağışı için tıklayınız

Hayır sahiplerine kurban videolarını gönderiyoruz !

Lütfen aşağıda yer alan boşlukları onaylayın Required
Terms

Bağış Toplamı: €100,00