Kuran-ı Kerim Dağıtımı

€10.958 of €10.000 raised
Personal Info

Terms

Toplam Bağış Tutarı: €100,00

Kuran-ı Kerim Dağıtımı

Nasıl Eğitime Katkıda Bulunabilirim ?

   Kur’an-ı Kerim bir hikmet, her sayfası mücevherlerle dolu bir hazinedir. Kur’ân-ı Azim’i okumak en faziletli ibadettir. Kur’an, bir ucu Allah’ın diğer ucu bizim elimizde olan bir iptir. O ipe sımsıkı sarılanlar kurtuluşa ererler.
 
   Peygamber Efendimiz (s.a.v.) buyurdular: “Kim Kur’an-ı Kerim’den bir harf okursa, onun için bir iyilik sevabı vardır. Her bir iyiliğin karşılığı da on sevaptır…”* Bir başka Hadis-i şeriflerinde Peygamber Efendimiz, “Kim Allâh’ın kitabından (Kur’ân-ı Kerîm’den) bir âyet dinlerse onun için kat kat sevap yazılır. Kim de bir âyet okursa kıyamet günü onun için nur olur.” buyuruyorlar.

   Kur’an-ı Kerim’in önemi, hadis-i şeriflerde, bir harf okumanın faziletinden bir ayet-i kerime okumanın mükafatına, hatta Kur’an- Kerim’i hatmetmenin ecrine kadar birçok yönden anlatılmıştır. Ve sayısız kalpler, Kur’an-ı Azim’in ferahlatan sedası ile huzur bulmuş, onun peşinden gitmiştir.
Uzak diyarlarda da Kur’an-ı Kerim’e gönül vermiş nice yürekler, canlar var. Ama önlerinde yiyecek aşları, içecek suları olmadığı gibi ellerinde de okuyacak Mushafları yok.

   Onlar, açlık ve susuzlukla verdikleri mücadelede can kurtaran olacak eğitime muhtaçlar. Siz gönüllülerimiz ve bağışçılarımızın vesileyle dağıtılan Kur’an-ı Kerimler ise şüphesiz onlara eğitim yolunu açacak, o yolda hidayet rehberi olacaktır.
*(Tirmizî, Fezailü’l-Kur’an, 16)
 
Hadis-i Şerif

"Kim Kur’an-ı Kerim’den bir harf okursa, onun için bir iyilik sevabı vardır. Her bir iyiliğin karşılığı da on sevaptır..."*
-Hz.Muhammed (S.A.V)

Ben de Haberdar Olmak İstiyorum

E-Bültenimize Abone Olabilirsiniz

Dilerseniz çalışma, duyuru ve çağrılarımızı özel içerikler eşliğinde E-bültenimize abone olarak takip edebilirsiniz.

  Nafile Kurban Bağışı
  Kurban Bağışı
  100,00
  Personal Info

  Vacip kurban bağışı için tıklayınız
  Lütfen aşağıda yer alan boşlukları onaylayın Required
  Terms

  Toplam Bağış Tutarı: €100,00