fbpx

Kurban Bağışı

100,00
Personal Info

Lütfen aşağıda yer alan boşlukları onaylayın Required
Terms

Donation Total: €100,00

Bir Ümide Kurban Olmak

Nafile Kurban Bağışı

   Kurban bir fedakârlıktır. Kesilen her kurban, kalpler arasında birliği ilmek ilmek dokurken ruhlar arası ahengi de sağlıyor. Gönlünde iyilik olan hayırsever insanların yardım eli olmak ümidiyle, Dünya’da 800 milyondan fazla insanın mustarip olduğu açlık ve yetersiz beslenmeyle mücadele için çıktık yola. Toplum yararına çalışan bir dernek olarak bu mücadelede “Bir Ümide Kurban Olmak” sloganı ile Afrika ve Asya öncelikli olmak üzere dünyanın dört bir yanında mazlumların yaralarını sarıyoruz.

 

   “Muhakkak Müslüman kardeşini sevindirmek mağfiret olunmaya (bağışlanmaya) vesiledir” düsturuyla paylaşmayı benimsemiş gönüllülerimiz ve bağışçılarımız ile mağdur coğrafyalarda yaşayan ihtiyaç sahipleri arasında adeta bir gönül köprüsü kuruyoruz. Bağışlamış olduğunuz vacip, nafile, adak, akika, şifa ve şükür kurbanlarınızı sizlerin adına ihtiyaç sahiplerine teslim ediyor, oralarda muhtaç yüzleri güldürüyoruz.

   Belirlenen nafile, adak, akika, şifa ve şükür kurban bedellerini buradan online ödeme kanallarıyla kolay bir şekilde yapabilirsiniz. Vekâletiniz alındıktan sonra bağış kurbanlarınız 24 saat içinde kesilir ve kurban kesim videolarınız, seçmiş olduğunuz iletişim yoluyla sizlere gönderilir.

"Bir Ümide Kurban Olmak" sloganı ile Afrika ve Asya öncelikli olmak üzere dünyanın dört bir yanında mazlumların yaralarını sarıyoruz.

Bir Ümide Kurban Olmak

Nafile, Adak, Akika, Şifa ve Şükür Kurban Projelerimiz

   Açlık ve yetersiz beslenmeden dolayı her gün on binlerce insan hayatını kaybediyor. Bundan en çok etkilenenler yine çocuklar oluyor. O mazlumlara, mutlu ve huzurlu bir hayat sunabilmek için her kurban bayramında yanlarında olduğumuz gibi, yılın her mevsiminde sizlerin nafile, adak, akika, şifa ve şükür kurbanlarını ihtiyaç sahiplerine ulaştırıyoruz. Gönüllülerimiz ve bağışçılarımızın yardım eli olarak mağdur bölgelerde yetimlerin başını okşuyor, yüzlerinde tebessüme vesile oluyoruz.

Gönüllülerimiz ve bağışçılarımızın yardım eli olarak mağdur bölgelerde yetimlerin başını okşuyor, yüzlerinde tebessüme vesile oluyoruz.

Bir Ümide Kurban Olmak

Kurban Bağış Türleri Hakkında

Adak Kurbanı

Kişinin bir niyetinin gerçekleşmesi halinde vaat ettiği kurbandır. O işi vuku bulursa, bu niyet doğrultusunda kesilen kurbana 'Adak Kurbanı' denir. Yılın her dönemi kesilebilir.

Akika Kurbanı

Yeni doğan çocuk için Cenab-ı Hakk'a şükür olarak kesilen müstehap bir kurbandır. Doğduğu günden itibaren her zaman kesilebilir. Yedinci günü kesmek daha faziletlidir. Erkek çocuk için 2, kız çocuğu içi 1 adet kurban kesmek sünnettir.

Şifa Kurbanı

Şifa Kurbanı Maddi veya manevi hastalıklardan kurtulmak, şifa bulmak niyetiyle Allah rızası için kesilen kurbana 'Şifa Kurbanı' denir. Ayrıca sadakalı şifa kurbanı veya 11 şifa kurbanı olarakta kesilebilir. (Bununla alakalı özel usüller uygulanır)

Şükür Kurbanı

Şükür kurbanı kişinin maruz kaldığı kaza, bela ve felaketlerden kurtulmasına, hastalığının iyileşmesine ve kavuştuğu güzelliklere şükür niyetiyle Allahü teala adına kesmiş olduğu kurbana denir.

Nafile Kurbanı

Vacip hükmünde olmayan kurbanlar dışındaki sair zamanlarda sırf Allah rızası için farklı niyetlerle kesilen kurbana denir. Adak, Akika, Şükür ve Şifa kurbanlarıda aslında birer nafile kurbandır.

Ben de Haberdar Olmak İstiyorum

E-Bültenimize Abone Olabilirsiniz

Dilerseniz çalışma, duyuru ve çağrılarımızı özel içerikler eşliğinde E-bültenimize abone olarak takip edebilirsiniz.

Nafile Kurban Bağışı
Kurban Bağışı
100,00
Personal Info

Lütfen aşağıda yer alan boşlukları onaylayın Required
Terms

Donation Total: €100,00