Vacip Kurban

120,00
Kisisel bilgi

Lütfen aşağıda yer alan boşlukları onaylayın Required
Terms

Toplam Bağış Tutarı: €120,00

Duyuru

2022 Vacip Kurbanlarınız Hakkında

İnternet sitemiz üzerinden kurban müracaatları bayramın ikinci günü, Çarşamba günü saat 14:00 a kadar devam edecektir.

Kurban kesim bildirimi bayramın ikinci günü e-posta yoluyla gönderilecektir

Bir Ümide Kurban Olmak

2022 Vacip Kurban Bağışı

   Kurban bir fedakârlıktır. Kesilen her kurban, kalpler arasında birliği ilmek ilmek dokurken ruhlar arası ahengi de sağlıyor. Gönlünde iyilik olan hayırsever insanların yardım eli olmak ümidiyle, Dünya’da 800 milyondan fazla insanın mustarip olduğu açlık ve yetersiz beslenmeyle mücadele için çıktık yola. Toplum yararına çalışan bir dernek olarak bu mücadelede “Bir Ümide Kurban Olmak” sloganı ile dünyanın dört bir yanında mazlumların yaralarını sarıyoruz.

   “Muhakkak Müslüman kardeşini sevindirmek mağfiret olunmaya (bağışlanmaya) vesiledir” düsturuyla paylaşmayı benimsemiş gönüllülerimiz ve bağışçılarımız ile mağdur coğrafyalarda yaşayan ihtiyaç sahipleri arasında adeta bir gönül köprüsü kuruyoruz. Bağışlamış olduğunuz kurbanlarınızı sizlerin adına ihtiyaç sahiplerine teslim ediyor, oralarda muhtaç yüzleri güldürüyoruz.

"Bir Ümide Kurban Olmak" sloganı ile dünyanın dört bir yanında mazlumların yaralarını sarıyoruz.

Vacip Kurban Bağışlarınız Hakkında

Sıkça Sorulan Sorular

Vacip Kurban bağışlarınız hakkında en çok sorulan soruların cevaplarını aşağıda bulunan soruların üzerine tıklayarak öğrenebilirsiniz. Cevabını bulamadığınız sorularınız için bizlerle [email protected] üzerinden iletişime geçebilirsiniz.

Kimler Vacip Kurban Kesmelidir ?

Kendisine fitre vacib olacak derecede zengin olan hür ve mukim (yolcu olmayan) erkek ve kadın müslümana kurban kesmek vacibtir.

Vacip Kurban fiyatı ne kadar ?

Vacip kurban fiyatlarımızın bağış bedeli 120 Euro şeklindedir.

Kesmiş olduğunuz kurbanlarımızın fotoğraflarını veya videolarını gönderebiliyor musunuz ?

Yıl boyunca devam eden nafile kurban bağış türlerinde, bağışınıza ait videolarınızı sizlere teslim ediyoruz fakat Vacip kurban döneminde yaşanan yoğunluktan dolayı malesef video gönderemiyoruz.

Kişi kurbanını dilediği yerde kestirebiliyor mu ?

Nafile bağış türü olan kurban türlerinde, bağışçı kestirmek istediği ülkeyi seçebilir fakat vacip kurban bağışlarında yaşanan yoğunluk sebebiyle Hulpmedet Intercontinental derneğimizin belirlemiş olduğu ülke veya ülkelerde kurbanlarınızın kesimleri yapılır.

Ölmüş kimseler için kurban kesilir mi ?

Ölmüş kimseler için sadece nafile niyetiyle kurban kesilebilir. 

Nafile kurban bağış türlerimizden bağışınızı gerçekleştirebilirsiniz.

Dünyanın herhangi bir ülkesinden vacip kurban bağışı yapmak mümkün mü ?

Evet mümkün. Bağış bedelini ilgili sayfamızdan, istediğiniz ödeme sistemi ile bizlere ulaştırabilirsiniz.

Yardım kuruluşlarına vekâlet verilebilir mi ?

İhtiyaç sahibi bölgeler için kurban kesen çeşitli vakıf ve dernek gibi kuruluşlara vekâlet verilebilir. Aranan tek şart, kurumun kurbanı her yönüyle amacına ve usulüne uygun bir şekilde kesip etlerini, derilerini ve kullanılabilir diğer kısımlarını doğru yerlere ulaştıran güvenilir bir kurum olmasıdır.

Kurban kesimleri kaç gün sürüyor ?

Kurban kesimi bayramın ilk günü bayram namazından sonra başlamakta ve bayramın üçüncü günü akşam vaktine kadar tamamlanmaktadır.

2021 Vacip Kurban Organizasyonumuz

   Peygamber Efendimiz(s.a.v.) buyurdular: "Allah (c.c.) katında günlerin en muazzamı Kurban Bayramı günüdür." Biz de 2021'nin en muazzam gününde açlıkla mücadele eden çocuk, yetim, kadın, yaşlı ve yoksul insanların çehrelerinde tebessüme sebep olabilme gayesiyle düştük yollara. Maksadımız siz bağışçılarımızın bizlere vekâlet yoluyla vermiş olduğu emanet kurbanları, sahiplerine ulaştırmaktı.

   Gittiğimiz beldelerde, adım attığımız topraklar kadar sıcak bir şekilde karşılandık. İslamî usullere riayet ederek, adınıza kesilen vacip kurbanlarınız, sizler için Allah'a yaklaşmaya bir vesile olurken, ihtiyaç sahipleri için de bir ziyafet haline geldi.

   Kurban kesmek Allahü Teâlâ’nın verdiği nimetlere bir şükürdür. Şükrünüzün bir alameti olan kurbanlarınızla, gözü yollarda bekleyen yetimlere ve yoksullara umut ışığı oldunuz. Herkese nasip olmayacak bir güzelliği yerine getirirken, bizleri de  yardım eli olmaya sebep kıldığınız için siz bağışçılarımıza sonsuz teşekkürlerimizi sunuyoruz !

2021 Vacip Kurban Organizasyonuna Dair Fotoğraflar

Ben de Haberdar Olmak İstiyorum

E-Bültenimize Abone Olabilirsiniz

Dilerseniz çalışma, duyuru ve çağrılarımızı özel içerikler eşliğinde E-bültenimize abone olarak takip edebilirsiniz.

  Nafile Kurban Bağışı
  Kurban Bağışı
  100,00
  Kisisel bilgi

  Vacip kurban bağışı için tıklayınız
  Lütfen aşağıda yer alan boşlukları onaylayın Required
  Terms

  Toplam Bağış Tutarı: €100,00