Hakkımızda

Bizler Kimiz ?

Hulp Medet Intercontinental, paylaşmayı benimsemiş gönüllüler tarafından 2007 yılında kuruldu. Hollanda Utrecht merkezli derneğimiz kurulduğu günden itibaren, insanlık için önem arz eden kardeşlik ve yardımlaşma hususlarını kendine düstur edindi. Ve bu istikamette, toplum yararına çalışan bir dernek olarak faaliyetlerine devam ediyor.

    Dünyanın dört bir yanında, gıda, temiz su ve sağlık malzemesine ulaşmakta zorluk çeken ihtiyaç sahibi insanlara ulaşıyor, onlara yardım elimizi uzatıyoruz.

Dünyanın dört bir tarafına mutluluk tohumları eken, yardıma muhtaç topraklarda umutların yeşermesinde rol oynayan, kıtalararası insani yardımlaşma derneğiyiz.

bir geleceleğe umut oluyoruz

Gönüllülerle Birlikte Tüm Dünyada

Siz gönüllülerimizin destekleriyle Afrika ve Asya’da birçok ülkede, kurban ve insanî yardım projeleri icra ettik, su kuyuları açtık. Kurban demek, yakınlık demektir. Kesilen kurban, kalpler arasında birliği ilmek ilmek dokurken ruhlar arası ahengi de sağlıyor. Kuyu demek ise âb-ı hayat kaynağı demek, temiz suya ulaşmak demektir. Serinliğiyle adeta insanın yüreğine dokunan, içini ferahlatan her bir kuyu, bin gülümsemeye dönüşüyor. İnsanların yüzü güldükçe yardımseverlerin mutluluğu ve huzuru artıyor.

    Hulp Medet olarak deprem, sel gibi doğal afetlerde de yardıma koşuyoruz. Çünkü biz, toplum yararına çalışan bir derneğiz.

Ayrıca eğitimsizlikle mücadele etmeden, mağduriyetle mücadele edilemeyeceğinin bilincindeyiz. Bunun için, kalıcı çözümlere ulaşmayı hedefleyen okullar inşa ediyoruz. Dünyanın faaliyet gösterdiğimiz her yerinde, eğitim tohumları ekiyoruz. Büyüsün, yeşersin, diğer insanları da gölgesinde serinletsin diye.

    Bunların yanında, huzur dolu bir dünyada yaşamanın umudu içerisinde, yeni projeler üretmek için var gücümüzle çalışıyoruz. Her geçen gün sayısı artan gönüllü ve bağışçılarımızın destekleri ile insanların maddi ve manevi ihtiyaçlarını gideriyoruz. Onların yaralarına merhem olmak, bizleri de iyileştiriyor.

Misyonumuz

Vizyonumuz

    Evrensel kardeşlik anlayışıyla, herhangi bir ayrım gözetmeksizin, insanî sorumluluklarımız gereğince, yedi kıtada hayat mücadelesi veren, mazlum insanların maddi ve manevi ihtiyaçlarını gidererek onların gönüllerini feraha erdirmeyi gaye edinmişiz kendimize… Mücadelemiz, adaletin hüküm sürdüğü, yüzlerin güldüğü, huzur dolu bir dünya inşa etmek içindir.

    Gönlünde iyilik olan hayırsever insanların yardım eli olmak ümidiyle, dünyanın neresinde bir mazlum âh etse, o mağdur seslere ulaşabilen, onlara mutlu ve huzurlu hayat sunabilen, emsal bir topluluk olmayı hedefliyoruz.

Nafile Kurban Bağışı
Nafile Kurban Bağışı
100,00
Bağışcı Bilgileri

× Bu bağış sayfasından sadece Nafile Kurban bağışları alınmaktadır. Vacip Kurban bağışı için tıklayınız

Hayır sahiplerine kurban videolarını gönderiyoruz !

Lütfen aşağıda yer alan boşlukları onaylayın Required
Terms

Bağış Toplamı: €100,00