Miraç Mucizesi

Mev'iza Postası 3

Miraç Mucizesi

   Cebrâil (a.s.), Peygamberimizi (s.a.v.), evinden Kâbe-i Muazzama’ya götürdü, göğsünü yardı ve kalbini yıkayarak Burak’a bindirip Beytü’l-Makdis’e ulaştırdı. Peygamberimiz (s.a.v.), orada peygamberleri ve melekleri gördü. Onlara imamlık edip Mescid-i Aksâ’daki büyük kayadan Burak’a veya Cebrâil (a.s.)’ın kanadına binerek semânın her katında başka bir peygamberi gördü. Onlarla selamlaşıp konuştuktan sonra Sidretü’l-Müntehâ’ya vardı. Kendisine Kevser ve Rahmet nehirleri gösterildi.

   Oradan Refref’e bindi, huzûr-ı ilâhîye varınca “Ettehıyyâtü lillâhi vessalevâtü ve’t-tayyibât” ile Cenâb-ı Hakk’ı övdü. Allâhü Teâlâ tarafından kendisine ikrâmla “Esselâmü aleyke eyyühennebiyyü ve rahmetullâhi ve berakâtühû” diye hitâb olundu. Ve bu selâmın şerefine Peygamberimiz (s.a.v.), ümmetini de dâhil edip “Esselâmü aleynâ ve alâ ıbâdillâhi’s-sâlihîn” dedi.

   Geri dönerken ise bütün dereceleri ile cennetleri ve bütün derekeleri ile cehennemi gördüler.

Kulunu, kendisine bir takım ayetlerimizi göstermek için bir gece Mescidi Haram'dan çevresini mürabek kıldığımız Mescidi Aksa'ya yürütenin şani pek yücedir. Şüphesiz o duyandır, görendir.

(İsra Süresi 1.ayet)

 photo

Bende Haberdar Olmak İstiyorum

E-Bültenimize Abone Olabilirsiniz

Çalışma, Duyuru ve Çağrılarımızdan özel içerikler eşliğinde haberdar olabilmek için E-Bültenimize Abone Olabilirsiniz.

[contact-form-7 id="823" title="form"]
Nafile Kurban Bağışı
Nafile Kurban Bağışı
100,00
Bağışcı Bilgileri

Hayır sahiplerine kurban videolarını gönderiyoruz !

Lütfen aşağıda yer alan boşlukları onaylayın Required
Terms

Bağış Toplamı: €100,00