Deprem Bölgesi'nde Isınan Kalpler,

Isınan Hayatlar

Sizin bağışınız, bir ailenin yaşamını kökten değiştirebilir. Her katkı, bir umut tohumudur. Depremzede kardeşlerimizin yanında olma zamanı!

Bağışcı Bilgileri

Terms

Bağış Toplamı: €10,00

Secure Payment · This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.

Isınan Kalpler ,

Isınan Hayatlar

6 Şubat 2023’teki depremlerin ardından, Hulp Medet olarak, soğuktan etkilenmemeleri için acil yardım malzemeleri ile depremzedelere yardım eli uzatıyoruz. Hulp Medet Intercontinental Derneği olarak, 2007’den bu yana yürüttüğümüz insani yardım projeleriyle milyonlarca insanın yaşamına dokunduk, 6 Şubat Depreminden sonrada depremzedelerimizin acil ihtiyaçları için yanlarında idik. Şimdi bu çetin kış vaktinde, depremzede kardeşlerimizin yanında olma zamanı!

Hulp Medet

Derneği Hakkında

Hulp Medet Intercontinental Derneği, 2007 yılında Hollanda Rotterdam merkezli gönüllüler tarafından kuruldu. Derneğimiz, dünya genelinde gıda, temiz su, sağlık malzemesi gibi temel ihtiyaçlara ulaşmakta zorlanan ihtiyaç sahiplerine yardım elini uzatmayı amaçlamaktadır.

Hulp Medet, geçmişteki başarılı yardım projeleriyle güvenilirliğini kanıtlamıştır. Bağışlarınız doğrudan depremzedelere ulaştırılacaktır.

Depremin
Bıraktıkları

Türkiye’yi sarsan 6 Şubat depreminin üzerinden tam 9 ay geçti. Kahramanmaraş’ın Pazarcık ilçesinde saat: 04.17’de, Elbistan ilçesinde ise saat: 13.24’te peş peşe yaşanan 7.7 ve 7.6 büyüklüğündeki felakette,
Türkiye’de 50.783, Suriye’de ise 8.476
kişi hayatını kaybetti.

Yüz binlerce insanımızın yaralandığı, uzuvlarını yitirdiği depremin ardından büyüklüğü 6.7’ye ulaşan 28 binden fazla artçı sarsıntı meydana geldi ve hâlâ olmaya devam ediyor. Lübnan’dan Ürdün’e, Irak’tan Mısır’a kadar 350 bin kilometrekarelik bir alanda hissedilen deprem, 14 milyon kişiyi etkiledi.

Deprem Bölgesinde
35.000’den Fazla Bina Yıkıldı

Depremde Türkiye’de, en az 35 bin 355 bina yıkıldı ve aralarında Gaziantep Kalesi, Habib-i Neccar Camii, Kahramanmaraş Ulu Camii, Hatay Meclis Binası, Şirvan Camii, Adıyaman Ulu Camii, ve aralarında Elbistan Ulu Camii’nin de bulunduğu birçok tarihi yapı ağır hasar aldı veya yıkıldı.

4.1 Milyon Kişi
Evinden Ayrıldı

1 Mart’ta yapılan açıklamaya göre 3.3 milyon kişinin deprem bölgesi dışına çıktığı, 800 bin kişininse köylerine gittiği belirlendi. Bu iki rakam toplandığında, 4.1 milyon insanımızın evlerini terk ettiği ortaya çıktı. Bu sayının 5 milyonu bulduğu da dile getirildi.

6 Şubat Depremi &
Hulp Medet Derneği Acil Yardım

Depremden sonra ilk günden itibaren Hulp Medet Derneği olarak sahada kardeşlerimizin yanında idik, şimdi ise bu kış vaktinde onların yanına, uzaktaki kardeşlerinin sıcaklığını hissettirmek için gidiyoruz.

Email
Facebook
WhatsApp

Bağışınızı paylaşarak, arkadaşlarınızı bu önemli kampanyaya katılmaya davet edin. Birlikte daha fazlasını başaralım!

Deprem Bağışı Nasıl Yapılır?

Deprem bağışı yapmak için Hulp Medet’e destek olmak çok kolay! Bağışlarınızı sitemiz üzerinden online olarak gerçekleştirebilir, depremzedelere umut olabilirsiniz.

Türkiye’deki depremzedelere destek olmak için yapılan bağışların toplam miktarını sitemizden güncel olarak takip edebilir, tek yürek olarak katkıda bulunabilirsiniz.

Hollanda’dan deprem bölgesine yapılan bağışlarla, Hulp Medet olarak birlikte güçlü bir yardım zinciri oluşturuyoruz. Hollanda’dan bağış yapmak için hemen sitemizi ziyaret edin!

Tek yürek olarak gerçekleştirdiğimiz deprem bağışlarıyla, toplam bağış miktarını anlık olarak takip edebilir, katkılarınızın büyüklüğünü görebilirsiniz.

Türkiye’deki depremzedelere destek olmak için yapılan bağışların toplam miktarını sitemizden güncel olarak takip edebilir, tek yürek olarak katkıda bulunabilirsiniz.

Nafile Kurban Bağışı
Nafile Kurban Bağışı
100,00
Bağışcı Bilgileri

× Bu bağış sayfasından sadece Nafile Kurban bağışları alınmaktadır. Vacip Kurban bağışı için tıklayınız

Hayır sahiplerine kurban videolarını gönderiyoruz !

Lütfen aşağıda yer alan boşlukları onaylayın Required
Terms

Bağış Toplamı: €100,00