Afrika Mali’ye İnsani Yardım Tırımız Ulaştı | 2022

   Hulp Medet Intercontinental, paylaşmayı benimsemiş gönüllüler tarafından 2007 yılında kuruldu. Hollanda Rotterdam merkezli derneğimiz kurulduğu günden itibaren, insanlık için önem arz eden kardeşlik ve yardımlaşma hususlarını kendine düstur edindi. Ve bu istikamette, toplum yararına çalışan bir dernek olarak faaliyetlerine devam ediyor.

Dünyanın dört bir yanında, gıda, temiz su ve sağlık malzemesine ulaşmakta zorluk çeken ihtiyaç sahibi insanlara ulaşıyor, onlara yardım elimizi uzatıyoruz.

   Siz gönüllülerimizin destekleriyle Afrika ve Asya’da birçok ülkede, kurban ve insanî yardım projeleri icra ettik, su kuyuları açtık. Kurban demek, yakınlık demektir. Kesilen kurban, kalpler arasında birliği ilmek ilmek dokurken ruhlar arası ahengi de sağlıyor. Kuyu demek ise âb-ı hayat kaynağı demek, temiz suya ulaşmak demektir. Serinliğiyle adeta insanın yüreğine dokunan, içini ferahlatan her bir kuyu, bin gülümsemeye dönüşüyor. İnsanların yüzü güldükçe yardımseverlerin mutluluğu ve huzuru artıyor.

    Hulp Medet olarak deprem, sel gibi doğal afetlerde de yardıma koşuyoruz. Çünkü biz, toplum yararına çalışan bir derneğiz.

Ayrıca eğitimsizlikle mücadele etmeden, mağduriyetle mücadele edilemeyeceğinin bilincindeyiz. Bunun için, kalıcı çözümlere ulaşmayı hedefleyen okullar inşa ediyoruz. Dünyanın faaliyet gösterdiğimiz her yerinde, eğitim tohumları ekiyoruz. Büyüsün, yeşersin, diğer insanları da gölgesinde serinletsin diye.

    Bunların yanında, huzur dolu bir dünyada yaşamanın umudu içerisinde, yeni projeler üretmek için var gücümüzle çalışıyoruz. Her geçen gün sayısı artan gönüllü ve bağışçılarımızın destekleri ile insanların maddi ve manevi ihtiyaçlarını gideriyoruz. Onların yaralarına merhem olmak, bizleri de iyileştiriyor.

Yola Çıkan

Insani Yardım Tırımızdan Kareler

Yazıyı Paylaş :
Nafile Kurban Bağışı
100,00
Bağışcı Bilgileri

Hayır sahiplerine kurban videolarını gönderiyoruz !

Lütfen aşağıda yer alan boşlukları onaylayın Required
Mollie
Terms

Bağış Toplamı: €100,00